90 let historie značky TUNTURI

Bohatá historie Tunturi začala již v roce 1922. Základy značky Tunturi byly položeny, když se bratři Harkkeovi rozhodli zřídit malý cyklo obchod v Turku ve Finsku. Opravy cyklistických kol byly hlavní činností obchodu. Bratři pak začali vyrábět Tunturi kola ve větším měřítku, nejprve na základě licence. Jméno Tunturi je docela neobvyklé, ale je to finské slovo pro "Highland". Mělo to velký úspěch a během několika málo let se z malého obchodu stala továrna, která byla na svou dobu velmi moderní. Je zajímavé, že v roce 1950 značka Tunturi byla lídrem na trhu ve výrobě mopedů.

Tato technologie a odborné znalosti získané při výrobě jízdních kol, se staly základem pro vývoj a výrobu fitness  strojů, do které začalo  Tunturi  silně  investovat .

Zdravý životní styl

Tunturi začala prosazovat význam zdravého životního stylu a fitness, jako důležitý základ pro budoucnost.

V roce 1970, se značka Tunturi stala uznávaná jako mezinárodní výrobce fitness zařízení. Výrobce značky Tunturi se stal silnou a mezinárodně orientovanou organizací. Značka Tunturi se začala prodávat po celém světě. V roce 1990 bylo provedeno důležité strategické rozhodnutí, zaměřit se na výrobu Tunturi fitness výrobků. Toto rozhodnutí bylo důležité pro další rozvoj značky. Tunturi je dnes dobře známý koncept ve skandinávských zemích a Tunturi trenažéry jsou prodávány ve více než 40 zemích po celém světě. Tunturi New Fitness se nyní nachází v Almere, Nizozemí!